Straż Graniczna i Policja z Podkarpacia podczas wspólnej akcji zatrzymała 37-latka z powiatu ropczycko-sędziszowskiego. Mężczyzna jest podejrzany o paserstwo. Na terenie jego posesji mundurowi zabezpieczyli części samochodowe pochodzące z pojazdów skradzionych na terenie Unii Europejskiej, a także trofea myśliwskie i narkotyki.

Kilkudniowe działania trwały od 22 października i były prowadzone przez funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej wraz z Policjantami z Komendy Powiatowej w Ropczycach i Komendy Wojewódzkiej w Rzeszowie.

W miejscowości Lubzina (pow. ropczycko-sędziszowski) na terenie kilku posesji należących do 37-letniego obywatela RP, mundurowi odnaleźli liczne podzespoły pochodzące z co najmniej 88 kradzionych aut. Były to głównie silniki, skrzynie biegów, elementy karoserii i tapicerki. Części pochodziły z samochodów takich marek jak BMW, Audi, Volkswagen, Ford, Mercedes, Alfa Romeo, Citroen, Toyota czy Peugeot.

Tylko w pierwszym dniu ujawniono kradzione podzespoły o szacunkowej wartości 500 tys. złotych. Reszta zatrzymanego towaru zostanie wyceniona w dniach następnych. Dodatkowo w miejscu zamieszkania mężczyzny funkcjonariusze zabezpieczyli 30 gramów marihuany oraz spreparowane zwierzęta i trofea myśliwskie, które mogą pochodzić z nielegalnego źródła.

Mieszkaniec powiatu ropczycko-sędziszowskiego usłyszał zarzut paserstwa i posiadania narkotyków. Wobec podejrzanego prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, poręczenia majątkowego oraz zakazu opuszczenia kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię