Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zatrzymali dwoje mieszkańców Starachowic zamieszanych w handel narkotykami. 26-letnia kobieta i 28-letni mężczyzna noc spędzili w policyjnym areszcie. Teraz za przestępstwa których się dopuścili będą tłumaczyć się przed sądem.

Od pewnego czasu policjanci pracowali nad sprawą związaną z rozprowadzaniem środków odurzających przez osoby, które podejrzewali o handel narkotykami. Wczoraj rano policjanci zatrzymali dwoje mieszkańców Starachowic 26-letnią kobietę i 28-letniego mężczyznę. Starachowiczanka jest podejrzana o szesnastokrotny udział w obrocie co najmniej 31 kg amfetaminy na łączną kwotę ponad 230 000 złotych. Natomiast mężczyzna jest podejrzewany o udział w obrocie 7 kg amfetaminy w czterech przypadkach na kwotę blisko 50 000 złotych.

W trakcie czynności funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli 49 litrów spirytusu i 50 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, krajankę tytoniową w ilości 10 kg, 122 gramy niezidentyfikowanego białego proszku który trafił do analizy, radiostację nasobną oraz imitację policyjnej odznaki. Funkcjonariusze zwalczający przestępczość narkotykową z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, zebrali materiały które pozwoliły na postawienie dwojgu zatrzymanym, szeregu zarzutów za udział w narkotykowym procederze.

Funkcjonariusze zabezpieczyli wszystkie ujawnione substancje i przedmioty. Parze zatrzymanych wczoraj w Starachowicach podejrzanych za trudnienie się narkotykowym procederem grozi kara do 16 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Świętokrzyska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię