Lekceważącym stosunkiem do obowiązujących przepisów wykazało się dwoje starszych ludzi, zatrzymanych przez patrol prewencji do kontroli drogowej. Mężczyzna mimo obowiązującego zakazu, wsiadł za kierownicę samochodu, który po policyjnej kontroli przekazał pasażerce. Jakiś czas później zostali zatrzymani, gdyż kolejny raz na miejscu kierowcy siedział 72-latek – wtedy oznajmił policjantom, że wsiadł za kierownicę, gdyż kobieta nie radzi sobie z zawracaniem i dlatego on miał wykonać ten manewr. Pojazd trafił na policyjny parking.

W czwartek (18 lutego) policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego krośnieńskiej komendy patrolując rejon gminy Krosno Odrzańskie, zatrzymali do kontroli 72-letniego kierowcę renault, którego jak się okazało obowiązuje zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Mężczyzna został poinformowany o konsekwencjach złamania zakazu, natomiast pojazd został przekazany posiadającej uprawnienia 76-letniej pasażerce. Osoby te zamieniły się miejscami i po zakończonych z nimi czynnościach odjechały.

Piraci drogowi – więcej wiadomości

Jak się okazało, nie było to ich jedyne spotkanie z mundurowymi. W krótkim czasie od ostatniej rozmowy, zostali ponownie zatrzymani na placu Świętej Jadwigi w Krośnie Odrzańskim. Powód? Za kierownicą znowu siedział 72-latek, który oznajmił policjantom, że kobieta nie radzi sobie z zawracaniem i dlatego on miał wykonać ten manewr. Na placu, na którym zostali zatrzymani, mieli się ponownie zamienić miejscami. Pojazd został odholowany na policyjny parking. Mężczyźnie za niestosowanie się do orzeczonych przez sąd środków karnych grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Konsekwencje poniesie także kobieta. Za przekazanie pojazdu osobie nieposiadającej do tego stosownych uprawnień policjanci sporządzą wniosek o ukaranie do sądu, który podejmie dalsze decyzje w jej sprawie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię