Policjanci z Woli zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kierowanie gróźb karalnych i naruszenie nietykalności cielesnej ekspedientki i klienta sklepu. Z wstępnych informacji wynika, że będący pod wpływem alkoholu klient przy użyciu noża groził ekspedientce, kiedy ta odmówiła mu sprzedaży alkoholu. Na pomoc jej przyszedł inny klient, który próbował zapobiec eskalacji agresji mężczyzny. Został uderzony przez napastnika i wobec niego również kierował groźby. Podejrzany usłyszał już zarzuty karne.

Policjanci z wolskiej komendy zostali powiadomieni o tym, że agresywny mężczyzna miał grozić w sklepie nożem. Na miejscu ustalili okoliczności zdarzenia. Z wstępnych informacji wynika, że pijany mężczyzna wszedł do sklepu i chciał kupić alkohol. Kiedy spotkał się z odmową sprzedaży zaczął wyzywać ekspedientkę, po czym opuścił sklep. Po kilku minutach wrócił z nożem, którym wymachiwał i groził kobiecie pozbawieniem życia. W pewnej chwili chwycił butelkę i rzucił nią w ekspedientkę. Zareagował na to inny klient sklepu chcąc pomóc kobiecie. Spotkał się również z agresją, mężczyzna groził mu  nożem, w końcu uderzył i kopał po ciele. Zaraz po tym wyszedł ze sklepu.

Policjanci namierzyli go i zatrzymali. Sprawa trafiła do wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. Mężczyzna był wcześniej notowany, poszukiwany i przebywał w zakładzie karnym. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzany usłyszał zarzuty karne dotyczące kierowania gróźb karalnych i naruszenia nietykalności cielesnej. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności. Czynności w sprawie postępowania nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa-Wola w Warszawie.

Źródło: stołeczna policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię