Zgierscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło 1 sierpnia 2021 roku około godziny 5.00 w Wyskokach (gmina Stryków). W wyniku zdarzenia śmierć poniósł 22-letni mieszkaniec powiatu zgierskiego. 30-letni kierujący został zatrzymany i usłyszał już zarzuty spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, będąc pod wpływem środka odurzającego, a także udzielenia współpasażerom marihuany. Dziś do sądu trafił wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że kierujący samochodem mazda, jadąc drogą krajową nr 14 w kierunku Głowna, stracił panowanie nad kierowanym pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w konstrukcję baneru reklamowego, kapliczkę oraz ogrodzenie posesji. W wyniku zdarzenia 22-letni pasażer poniósł śmierć, a pozostali pasażerowie w wieku 19 i 21 lat trafili do szpitali. 30-letni kierujący zbadano na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, które wykazało, że mężczyzna był trzeźwy. Wstępne badanie na zawartość środków odurzających wskazało, że w chwili kierowania samochodem mężczyzna mógł znajdować się pod wpływem marihuany.

Na miejscu śledczy przez kilka godzin wykonywali oględziny miejsca wypadku, jak również samochodu biorącego udział w zdarzeniu. Ciało denata zostało zabezpieczone celem przeprowadzenia sekcji zwłok. Mazda została zabezpieczona do badań biegłego. Kierujący został zatrzymany i noc spędził w celi zgierskiego aresztu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, będąc pod wpływem środków odurzających, a także udzielania współpasażerom marihuany. Za takie przestępstwa grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Dziś do sądu trafił wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię