Buscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej dotarli do 49–latka, który w swoim domu nielegalnie handlował alkoholem i papierosami. Funkcjonariusze zabezpieczyli 24 butelki wódki, 160 butelek i puszek piwa, około 5 litrów „samogonu” oraz prawie 600 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzowych. Ustawodawca za taki czyn przewidział wysoką karę grzywny.

Funkcjonariusze Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą z buskiej Policji podejrzewali, że jeden z mieszkańców gminy Solec – Zdrój w swoim domu nielegalnie handluje alkoholem i papierosami. Mężczyzna nie miał zarejestrowanej działalności gospodarczej.

Wczoraj pojechali zweryfikować swoje informacje. Wejście do domu poprzedzili krótką obserwacją. Na efekty nie musieli długo czekać. Do domu wszedł mężczyzna, a po chwili wyszedł trzymając w ręce butelkę wódki oraz dwa piwa. To upewniło policjantów, że funkcjonuje tam nielegalny „sklep monopolowy”. Kryminalni zapukali do drzwi 49 – letniego właściciela posesji. W obliczu przedstawionych mu przez policjantów dowodów, mężczyzna dobrowolnie wydał przechowywany alkohol i papierosy.

Funkcjonariusze zabezpieczyli 24 butelki wódki, 160 butelek i puszek piwa, około 5 litrów „samogonu” oraz prawie 600 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzowych. Podczas przeprowadzonego na miejscu przesłuchania, mężczyzna dodał, że za sprzedane towary nie wydawał paragonów, a czasami alkohol sprzedawał „na zeszyt”.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, taki czyn zagrożony jest wysoką karą grzywny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię