Wyszkowscy policjanci zatrzymali 34-letniego mieszkańca Wyszkowa podejrzewanego o zabójstwo mężczyzny i usiłowanie zabójstwa dwóch kobiet. Do zdarzenia doszło w niedziele na jednym z wyszkowskich osiedli. Mężczyźnie może grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

W minioną niedzielę wyszkowscy policjanci zatrzymali podejrzewanego o zabójstwo i usiłowanie zabójstwa – 34-letniego mieszkańca Wyszkowa. Wszystko rozegrało się na jednym z miejskich osiedli. W niedzielę około południa ktoś zapukał do drzwi mieszkania jednego z bloku. Kiedy 56-letni lokator otworzył drzwi, a napastnik zadał mu cios nożem. Następnie sprawca wszedł do środka mieszkania i zażądał pieniędzy od dwóch kobiet znajdujących się tam.

Jedna z przerażonych kobiet dała sprawcy niewielką kwotę, ale ten żądał większej sumy pieniędzy. W tym czasie druga wykorzystując chwilową nieuwagę napastnika próbowała uciec z mieszkania. Podczas ucieczki została raniona nożem, ale na szczęście 44-letniej kobiecie udało się wydostać na zewnątrz i wezwać pomoc. Sprawca zadał też cios w twarz kobiecie, która została w mieszkaniu, jak się okazało 52-letniej żonie rannego mężczyzny, po czym uciekł z miejsca tragedii.

Ranne osoby zostały przetransportowane do szpitala. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń raniony mężczyzna zmarł w szpitalu. Poszkodowane kobiety nadal pozostają pod opieką lekarzy.

34-letni sprawca chwilę po zdarzeniu został zatrzymany przez wyszkowskich policjantów na tym samym osiedlu w sąsiednim bloku gdzie mieszkał. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyna usłyszał już zarzut zabójstwa i usiłowania zabójstwa w związku z rozbojem i użyciem niebezpiecznego narzędzia. Decyzją sądu jako środek zapobiegawczy zastosowano wobec niego areszt tymczasowy. Teraz mężczyźnie może grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: Mazowiecka Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię