Policjanci z komisariatu na Nowym Mieście zatrzymali kobiety podejrzane o oszustwa przy sprzedaży psów. Sprzedawane przez nie szczeniaki miały być psami rasowymi, a były kundelkami. Jedna z podejrzanych została zatrzymana podczas transakcji. W jej samochodzie policjanci znaleźli peruki i telefony komórkowe, z których mogła korzystać podczas przestępstw. Oferowanym przez nią szczeniakiem zaopiekowali się pracownicy schroniska Kundelek. Dzień później policjanci zatrzymali jej wspólniczkę.

Do policjantów docierały już wcześniej informacje o kobietach oszukujących przy sprzedaży rasowych psów. Sprzedawane przez nie szczeniaki okazywały się mieszańcami, były starsze niż podawały kobiety i przynajmniej w jednym przypadku pies był chory. Podczas transakcji kobiety posługiwały się sfałszowanymi książeczkami zdrowia psów.

Jak ustalili policjanci, w ostatni weekend listopada przy ul. Rejtana miało dojść do kolejnej transakcji. Znając jej miejsce, funkcjonariusze zatrzymali podejrzaną kobietę, gdy próbowała sprzedać kolejnego psa. Okazała się nią 41-letnia mieszkanka Łańcuta. Podczas przeszukania jej samochodu, policjanci znaleźli i zabezpieczyli peruki i telefony komórkowe. Sprzedawanym przez nią psem zaopiekowali się pracownicy schroniska Kundelek, natomiast kobieta trafiła do policyjnego aresztu. Wyjaśniający sprawę policjanci ustalili, że zatrzymana miała wspólniczkę. 27-letnią mieszkankę Łańcuta policjanci zatrzymali dzień później.

Kobiety sprzedawały psy osobom wyszukiwanym przez internet, z którymi następnie umawiały się na spotkanie. Cena psa wahała się od 550 do 650 złotych. Oferowane psy miały być rasowymi szczeniakami. Były to jednak wielorasowce, często starsze. Na spotkanie z kupującymi umawiały się korzystając z kilku telefonów. Policjanci zabezpieczyli łącznie 7 telefonów z różnymi numerami abonenckimi. Proceder trwał od września, a kobiety oszukały przynajmniej 6 osób.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego funkcjonariusze przedstawili podejrzanym po 7 zarzutów dotyczących oszustwa i fałszowania dokumentów oraz podszywania się pod inną osobę wykorzystując jej dane. Policjanci dalej pracują nad wyjaśnieniem tej sprawy, a zwłaszcza skali i zasięgu procederu.

Policjanci apelują do osób, które mogły zostać oszukane przez kobiety przy zakupie psów o kontakt telefoniczny lub osobisty z funkcjonariuszami Komisariatu Policji I w Rzeszowie przy ul. Rejtana 34. Numery telefonów, pod które można dzwonić to (17) 858 38 23 do referentem sprawy lub (17) 858 38 10 do dyżurnego komisariatu.

Jednocześnie policjanci informują, że zakupione psy nie będą odbierane i pozostaną przy nowych właścicielach.

Źródło: policja

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię