Kara do trzech lat więzienia grozi 30-letniemu mieszkańcowi Gdańska. Mężczyzna znęcał się nad byłą partnerką. Oblał ją łatwopalną substancją i groził śmiercią, straszył też, że poleje ją żrącym kwasem.

W minionym tygodniu policjanci otrzymali zgłoszenie o groźbach karalnych kierowanych wobec pewnej gdańszczanki. Jak ustalili funkcjonariusze, 30-letni gdańszczanin oblał płynem kobietę i groził, że ją zabije. Dzień później groził, że obleje ją kwasem. Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni ze Śródmieścia.

W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, gdzie znajduje się poszukiwany 30-latek. Mężczyzna na ich widok próbował uciekać. Kryminalni ruszyli w pościg i go zatrzymali. Gdańszczanin trafił do policyjnego aresztu.

Na podstawie zebranych dowodów sprawca usłyszał dwa zarzuty kierowania gróźb karalnych wobec kobiety. Następnie policjanci doprowadzili go do prokuratury na dalsze czynności. Po przesłuchaniu prokurator skierował do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie 30-latka. Sąd przychylił się do tego wniosku i zastosował wobec gdańszczanina areszt tymczasowy na okres 1 miesiąca.

Mężczyzna w przeszłości był karany i odbywał wyrok pozbawienia wolności. W wyniku sprawdzenia w policyjnych bazach okazało się, że jest on poszukiwany celem odbycia kary 3 miesięcy pozbawienia wolności. Za kierowanie gróźb sprawcy grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Pomorska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię