49-letnia kobieta i jej 56-letni wspólnik włamali się do jednego z tarnogórskich budynków mieszkalnych skąd skradli sprzęt elektroniczny warty 2 tys. zł. Jak się okazało jednym z włamywaczy do domu była… matka pokrzywdzonej. Sprawcy zostali zatrzymani przez tarnogórskich kryminalnych kilka dni po włamaniu. Policjanci odzyskali również część skradzionego łupu. Teraz rabusiom grozi nawet 10 lat więzienia.

Tarnogórscy policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu do budynku mieszkalnego, skąd został skradziony sprzęt elektroniczny m.in. telewizor oraz aparat fotograficzny. Pokrzywdzona wyceniła skradzione mienie na kwotę 2 tys. zł.

Sprawą zajęli się tarnogórscy kryminalni, którzy w wyniku pracy operacyjnej, namierzyli włamywaczy. Jak się okazało jednym ze sprawców włamania była matka właścicielki domu, która nie mieszka ze swoją córką. Wiedząc, że dziewczyny nie będzie w domu wraz ze swoim wspólnikiem postanowiła się do niego włamać. Wiedziała, że w środku znajduje się sprzęt, na którym może szybko zarobić. Oboje trafili do policyjnego aresztu i wczoraj usłyszeli zarzuty. Część skradzionego łupu została odzyskana przez policjantów. Teraz rabusie mogą spędzić w więzieniu nawet 10 lat.

Źródło: śląska policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię