Trzy miesiące spędzą w areszcie dwaj mieszkańcy powiatu świdnickiego, którzy podejrzani są min. o czynną napaść na funkcjonariuszy Policji oraz ich znieważenie. Mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy – w sobotę 12 września 2020 roku około godziny 18 świdniccy policjanci zostali wezwani na interwencję do jednej z miejscowości na terenie gminy Jaworzyna Ślaska. Powodem wezwania było uszkodzenie ciała jednego z mieszkańców przez ustalonego sprawcę. W trakcie podjętej interwencji policjanci zostali zaatakowani przez dwóch mężczyzn w wieku 47 oraz 25 lat, mieszkańców powiatu świdnickiego.

Zgromadzony materiał dowodowy ukazał, z jaką agresją i brutalnością ze strony napastników zmierzyli się interweniujący policjanci. Pomimo tego jeden z mężczyzn, 47-latek został zatrzymany na miejscu. Młodszy z podejrzanych oddalił się, ale wkrótce również został zatrzymany przez funkcjonariuszy ze świdnickiej komendy. Obaj – jak się okazało nietrzeźwi mężczyźni, trafili do policyjnego aresztu.

Zebrany w śledztwie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienie zatrzymanym zarzutów min. czynnej napaści na funkcjonariuszy oraz ich znieważenia. 47-latek usłyszał również zarzut zmuszenia policjantów do odstąpienia od prawnej czynności służbowej podczas wykonywanych obowiązków służbowych. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratora Rejonowego w Świdnicy i wydał decyzję o zastosowaniu wobec nich środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Śledztwo objęte jest nadzorem Prokuratury Rejonowej w Świdnicy.

Przypomnijmy, że przestępstwo czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Zobacz film z tej interwencji: Brutalny atak na policjantów. Bił go nawet, gdy już leżał. Drugi rzucił się na partnerkę. Jest WIDEO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię