Tucholscy kryminalni zatrzymali 29-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież blisko 450 kg granulatu srebra. Przestępczy proceder trwał przez prawie półtora roku. Wartość poniesionych strat sięga 900 tys. złotych. Sąd aresztował podejrzanego na 3 miesiące.

Praca tucholskich kryminalnych doprowadziła do zatrzymania mężczyzny podejrzanego o kradzież blisko 450 kg granulatu srebra. Policjanci zabezpieczyli również u 29-latka niewielką ilość białego proszku, która została przekazana do specjalistycznych badań. Podejrzany był pracownikiem firmy branży jubilerskiej mieszczącej się na terenie powiatu tucholskiego. Jak wynika z ustaleń, proceder kradzieży trwał od prawie półtora roku. Właściciel przedsiębiorstwa szacuje straty na 900 tys. złotych.

W ubiegły czwartek, 19.04.br., mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Następnego dnia kryminalni przedstawili mu zarzut. W wyniku przeszukania policjanci zabezpieczyli niewielką ilość skradzionego srebra. Wobec 29-letniego mieszkańca gminy Tuchola sąd zastosował tymczasowy areszt na 3 miesiące.

Za kradzież mienia o znacznej wartości grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię