archiwum

Policjanci nidzickiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 21-latka, który kierował samochodem osobowym marki VW będąc pod wpływem alkoholu. Młody kierowca nie nacieszył się długo uprawnieniami do kierowania – dzień wcześniej odebrał dokument. Teraz grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania mężczyzny doszło w środę (26.02.2020 r.) na terenie miasta Nidzica. Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że kierujący pojazdem VW, 21-latek ma w organizmie ponad 0,8 promila alkoholu. W trakcie weryfikacji uprawnień do kierowania mieszkańca gminy Nidzica okazało się, że młody kierowca zaledwie dzień wcześniej odebrał dokument prawa jazdy. Jak ustalono, samochód udostępnił mu członek rodziny. Został on ukarany mandatem karnym za dopuszczenie do prowadzenia pojazdu przez osobę znajdującą się w stanie po użyciu alkoholu.

Policjanci zatrzymali 21-latkowi prawo jazdy. Ponadto za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat oraz świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 5 000 zł.

Policjanci apelują o rozwagę i zachowanie trzeźwości na drodze. Stanowczo reagujmy widząc osobę mogącą znajdować się pod działaniem alkoholu, która wsiada za kierownicę pojazdu. Mając wiedzę o nietrzeźwym na drodze przekażmy taką informację Policji. W ten sposób możemy ustrzec przed tragedią i śmiertelnym zagrożeniem w ruchu drogowym, jakie stanowi nietrzeźwy za kierownicą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię