archiwum

Kierującemu, który w ciągu 2 tygodni spowodował 4 kolizje, zabrzańska drogówka zatrzymał prawo jazdy. Młody mężczyzna, który prawo jazdy posiada zaledwie od czerwca, za spowodowanie zagrożenia odpowie przed zabrzańskim sądem.

Codziennie policjanci zabrzańskiej drogówki wzywani są do obsługi zdarzeń drogowych nawet kilkanaście razy. Mało co w takich zdarzeniach jest ich w stanie zaskoczyć. Jednak przy obsłudze kolizji, która miała miejsce na ulicy Rymera mundurowi tym razem zostali zaskoczeni.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek. Z policyjnych ustaleń wynika, że 23-letni kierujący oplem astrą wyjeżdżając z łącznicy Drogowej Trasy Średnicowej na skrzyżowanie z ulicą Rymera nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu fordem ka, który poruszał się w stronę ulicy Wolności. Doszło do zderzenia pojazdów, w wyniku czego opel uderzył w betonowy krawężnik wyrywając go z jezdni. Kierujący oplem doznał licznych potłuczeń i obtarć, natomiast 52-letni kierujący fordem, po badaniach wyszedł ze szpitala.

Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Jak ustalili policjanci zabrzańskiej drogówki była to czwarta kolizja spowodowana przez 23-latka w ciągu 2 tygodni. Natomiast prawo jazdy młody kierowca posiadał zaledwie od 14 czerwca 2017 roku. Mundurowi podjęli decyzję, aby młodemu gliwiczaninowi zatrzymać prawo jazdy i skierować sprawę do sądu. To przed obliczem Temidy odpowie za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Zabrzu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię