Policjanci wrocławskiej drogówki zatrzymali pirata drogowego, jadącego jedną z głównych ulic stolicy Dolnego Śląska z prędkością aż 149 km/h. Kierujący osobowym Mercedesem przekroczył dozwoloną prędkość o 99 km/h powodując duże zagrożenie w ruchu drogowym. W związku z tym funkcjonariusze zatrzymali 26-latkowi prawo jazdy na 3 miesiące. Ponadto mężczyzna otrzymał 10 punktów karnych i mandat w wysokości 500 złotych.

Policjanci z wrocławskiej drogówki, patrolując popołudniową porą ulice miasta, zostali wyprzedzeni przez kierującego poruszającego się znacznie szybciej niż dozwolone w tym miejscu 50 km/h. Funkcjonariusze przy wykorzystaniu nieoznakowanego radiowozu dokonali pomiaru prędkości i ku ich zdziwieniu, 26-latek jechał swoim Mercedesem aż 149 km/h, przekraczając dopuszczalną w tym miejscu prędkość o 99 km/h. Policjanci postanowili jak najszybciej przerwać tę niebezpieczną jazdę.

Kierujący poczuwał się do popełnionego wykroczenia, tłumaczył, że odebrał auto od mechanika i chciał sprawdzić, czy pojazd został poprawnie naprawiony.

W związku z popełnionym wykroczeniem i obowiązującymi przepisami policjanci nałożyli na kierującego mandat w wysokości 500 złotych i 10 punktów karnych oraz zatrzymali jego prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Przypomnijmy, że jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych jest wciąż niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, dlatego policjanci po raz kolejny apelują o rozważną i odpowiedzialną jazdę oraz o stosowanie się do ograniczeń prędkości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię