Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Karpaczu pomogli niewidomemu mężczyźnie zrobić zakupy w jednym z jeleniogórskich dyskontów. Policjanci pojawili się w sklepie na prośbę zgłaszającego, po tym jak obsługa niestety omówiła mu pomocy. W związku z tym, że torba z zakupami była ciężka funkcjonariusze pomogli mężczyźnie też dotrzeć do domu i wnieśli mu sprawunki do mieszkania.

Do zdarzenia doszło 10 czerwca 2017 roku około godziny 13.00 w jednym z jeleniogórskich dyskontów spożywczych. 73-letni, niewidomy mężczyzna poprosił obsługę sklepu o pomoc w zakupach, ponieważ niestety sam nie był w stanie tego zrobić. Kiedy personel odmówił pomocy, mężczyzna zadzwonił z prośbą o interwencję do oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Na jego prośbę, by wyjaśnić sytuację do sklepu pojechał patrol. St. sierż. Paweł Kozik i st. post. Mateusz Mrówczyński na miejscu ustalili, że faktycznie personel sklepu odmówił 73-letnimu mężczyźnie pomocy przy zakupach. W tej sytuacji policjanci postanowili mu pomóc. Zrobili wspólnie zakupy, a w związku z tym, że torba była ciężka, pomogli mężczyźnie też dotrzeć do domu i wnieśli mu sprawunki do mieszkania.

Źródło: Dolnośląska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię