Policjanci z komisariatu policji w Gdyni Witominie zatrzymali 57 – latka, który znęcał się nad swoim kotem. Mężczyzna podejrzewany o okaleczenie zwierzaka usłyszał zarzuty, a decyzją sądy trafił do tymczasowego aresztu. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W ostatnią sobotę dyżurny komisariatu policji w Gdyni Witominie uzyskał informację, że 57 – letni mieszkaniec Gdyni w swoim mieszkaniu może znęcać się nad swoim kotem. Na miejsce skierowani zostali policjanci ogniwa patrolowego, którzy w mieszkaniu zastali wskazanego mężczyznę oraz okaleczonego kota. Mężczyzna został zatrzymany, a zranionym kotem zaopiekowali się pracownicy schroniska dla zwierząt wezwani na miejsce.

Z ustaleń policjantów pracujących nad sprawą wynika, że zatrzymany w domowych warunkach pozbawił kota genitaliów. Mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, a wczoraj sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres jednego miesiąca. Zranione przez niego zwierzę poddane zostało operacji i obecnie dochodzi do zdrowia.

Źródło: pomorska policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię