Stołeczni policjanci zwalczający przestępczość samochodową odzyskali skradzionego w nocy z terenu Żoliborza lexusa rx i zatrzymali do sprawy trzech mężczyzn w wieku od 20-37 lat, którzy mogą mieć związek z kradzieżą i włamaniem do pojazdu. Ponadto w wyniku przeprowadzonych działań funkcjonariusze odzyskali 3 inne pojazdy z podejrzeniem przerobienia w nich znaków identyfikacyjnych. Dziś mężczyźni zostali przesłuchani w prokuraturze i usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem wspólnie i w porozumieniu lexusa.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową Komendy Stołecznej Policji w wyniku pracy operacyjnej ustalili, że skradziony wczorajszej nocy na Żoliborzu lexus rx o wartości 210 tysięcy złotych  mógł zostać ukryty na jednej z posesji w Rembertowie. Natychmiast udali się w ustalone miejsce, gdzie znaleźli skradziony samochód. W trakcie realizacji sprawy ustalili, że związek z kradzieżą pojazdu mogą mieć trzej znani mężczyźni.

Do ich zatrzymania doszło kilkadziesiąt minut później w Markach. W wyniku działań policjantów z samochodówki oraz SPAP-u wpadli 20-letni Ignacy K., 26-letni Kamil K. oraz 37-letni Tomasz T. ps. „Gienek.

Na posesji należącej do jednego z zatrzymanych policjanci znaleźli kolejne samochody, tym razem z przerobionymi znakami identyfikacyjnymi. Na miejscu zabezpieczyli dwie mazdy i kolejnego lexusa, którym poruszali się zatrzymani mężczyźni, bezpośrednio po kradzieży z włamaniem, do jakiej doszło na Żoliborzu. Ponadto zostały zabezpieczone również urządzenia służące do uruchamiania pojazdów oraz części od innych pojazdów.

Zatrzymani mężczyźni zostali dziś przesłuchani w prokuraturze. Usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem do lexusa działając wspólnie i w porozumieniu. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 20-latek usłuszał zarzut za posiadanie amunicji bez zezwolenia, a 37-latek będzie odpowiadał za działanie w recydywie. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie Ignacego K., Kamila K. i Tomasza T.

Zatrzymani mężczyźni są bardzo dobrze znani stołecznym policjantom, ponieważ wcześniej byli zatrzymywani do innych spraw dotyczących kradzieży z włamaniem do pojazdów.

Źródło: Komenda Stołeczna Policji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię