Parlamentarny Zespół do spraw Legalizacji Marihuany już za kilka dni rozpocznie prace nad projektem depenalizacji niewielkich ilości marihuany na własny użytek, a także marihuaną leczniczą i konopiami siewnymi – zapowiedziała szefowa zespołu, posłanka Lewicy Beata Maciejewska.

W ostatnim czasie o depenalizacji marihuany zadecydowało kilka stanów w USA. Niebawem w ślady amerykańskich kolegów będą mogli pójść posłowie z Polski. Parlamentarny Zespół do spraw Legalizacji Marihuany zbierze się 23 listopada, aby rozpocząć pracę nad przygotowaniem projektu dotyczącego depenalizacji niewielkich ilości marihuany na własny użytek. Posłowie pochylą się też nad projektami dotyczącymi marihuany leczniczej oraz konopiami siewnymi.

Szefową zespołu jest posłanka Lewicy Beata Maciejewska, która już zapowiedziała, że w poniedziałek przekaże informację o zebraniu pozostałym posłom. – Spotkamy się, aby porozmawiać o trzech projektach ustaw dotyczących zarówno marihuany leczniczej, konopi siewnych, a także marihuany stosowanej przez dorosłych do celów rekreacyjnych – zapowiedziała Maciejewska.

Na tę chwilę nie wiadomo, co kryje się pod pojęciem „niewielkich ilości”. Szefowa zespołu zleciła się do Biura Analiz Sejmowych z prośbą o przedstawienie przepisów obowiązujących w innych krajach europejskich, dopuszczających posiadanie marihuany na własny użytek.

Członkowie zespołu nie zdradzają, kiedy mógłby on wypracować końcowe stanowisko dotyczące depenalizacji niewielkich ilości marihuany celem procedowania go w Sejmie. W skład Parlamentarnego Zespołu do spraw Legalizacji Marihuany wchodzi 14 posłów: Beata Maciejewska, Paulina Matysiak, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, Monika Pawłowska, Małgorzata Prokop-Pączkowska, Andrzej Rozenek, Joanna Scheuring-Wielgus, Krzysztof Śmiszek, Adrian Zandberg i Marcelina Zawisza (wszyscy Lewica), Urszula Zielińska i Michał Jaros z Koalicji Obywatelskiej oraz Jakub Kulesza i Dobromir Sośnierz z Konfederacji.

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię