38-letni mieszkaniec powiatu węgrowskiego został oskarżony o oszustwo w związku z przyjmowaniem zleceń na usługi budowlane i pobieraniem zaliczek, lecz nie wykonywaniem żadnych z zamówionych prac. Zdarzenie miało miejsce pomiędzy sierpniem a październikiem ubiegłego roku. Po zgłoszeniu sprawy policji, mężczyzna został zatrzymany. W przypadku skazania za oszustwo, kodeks karny przewiduje karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Śledczy z Ursynowa zakończyli postępowanie aktem oskarżenia przeciwko 38-latkowi, który miał dokonać oszustwa związanego z wykonaniem prac remontowych przy ocieplaniu elewacji budynków mieszkalnych. Oszust wykonywał pomiary, omawiał szczegóły prac z klientem, a następnie pobierał zaliczki na zakup materiałów budowlanych w wysokości około 8000 złotych. Po tym, jak więcej się nie pojawił, pokrzywdzony złożył zawiadomienie o oszustwie.

W trakcie prowadzonego postępowania okazało się, że zgłaszający nie był jedyną osobą oszukaną przez 38-latka. Policjanci z Ursynowa zatrzymali oszusta, który przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów.

Śledczy przedstawili oszustowi dwa zarzuty oszustwa, za które kodeks karny przewiduje karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje prokuratura ursynowska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię