Pistolet MP-40 produkcji niemieckiej został odnaleziony w remontowanej kamienicy w centrum Tarnowa. Był on ukryty na belkach nośnych dachu i odnaleziony podczas kompleksowego jego remontu. Znalezisko najprawdopodobniej pochodzi z czasów II wojny światowej.

Pracownicy budowlani rozbierając konstrukcję drewnianą dachu jednej z kamienic w centrum miasta odnaleźli na jednej z krokwi zawinięty karabin, bok magazynek oraz naboje. Kierownik firmy remontowej powiadomił tarnowskich policjantów, a dyżurny skierował pod adres policjantów z grupy minersko-pirotechnicznej, celem rozpoznania nietypowego znaleziska. Policjanci zidentyfikowali je jako pistolet maszynowy MP40 wyprodukowany w 1941 roku, produkcji niemieckiej. Obok pistoletu maszynowego znajdował się magazynek oraz kilkadziesiąt sztuk amunicji kalibru 9 mm do niego. Broń oraz amunicja zostały zabezpieczone do postępowania, które będzie prowadzone przez policjantów z Komisariatu Policji Tarnów-Centrum. Nadzór nad czynnościami sprawuje prokurator z Prokuratury Rejonowej w Tarnowie.

Po zakończonym postępowaniu prokurator podejmie decyzję co stanie się z pistoletem maszynowym, czy trafi on do jednego z muzeów na terenie Polski lub zostanie zniszczony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię