Archiwum

W trybie przyspieszonym rozliczony został przez sąd 48-letni mężczyzna, który przyszedł na egzamin na prawo jazdy pod wpływem alkoholu. Na drugi dzień po zatrzymaniu przez policjantów, zapadł wyrok skazujący go za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Policjanci z polecenia radiooperatora 997 zostali skierowani na interwencję do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Szczecinie przy ul. Golisza. Kierownictwo ośrodka zgłosiło kierowanie pojazdem egzaminacyjnym w stanie nietrzeźwości przez kursanta.

Na miejscu policjanci wylegitymowali 48-letniego obywatela Niemiec. Zgłaszający potwierdzili, że wskazany mężczyzna kierował pod wpływem alkoholu na palcu egzaminacyjnym ośrodka.

Kierowca został przebadany przez mundurowych na zawartość alkoholu. Urządzenie pomiarowe wykazało ponad promil w organizmie 48-latka.

Podejrzewany został zatrzymany i wdrożono wobec niego tryb przyspieszony. Na drugi dzień policjanci z Komisariatu Policji Szczecin Nad Odrą przedstawili mu zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości, przesłuchali go, po czym sprawa trafiła do sądu w trybie przyspieszonym.

Jeszcze w tym samym dniu oskarżony usłyszał wyrok orzekający karę grzywny w wysokości 4 tyś. zł. oraz zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 3 lat.

Źródło: zachodniopomorska policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię