binary comment

Policjanci z patrolówki zatrzymali na gorącym uczynku 37-letniego obywatela Niemiec, który wraz z dwoma towarzyszącymi mu mężczyznami malował farbami w sprayu skład pociągu przy dworcu PKP w Lęborku. Mundurowi zabezpieczyli znalezione przy nim puszki z farbami i obecnie prowadzą czynności do ustalenia i zatrzymania pozostałych sprawców.

Wczoraj rano lęborscy policjanci interweniowali na bocznicy kolejowej w Lęborku, gdzie wg zgłoszenia trzej mężczyźni mieli nanosić farbami malunki na składach dwóch pociągów SKM. Na miejscu funkcjonariusze zauważyli mężczyzn będących w trakcie „ubarwiania” elementów składu. Na widok policjantów sprawcy zaczęli uciekać. Chwilę później mundurowi zatrzymali jednego z nich. Okazało się, że to 37-letni obywatel Niemiec, który jak twierdził, nie wiedział że w Polsce jest to zakazane. Policjanci znaleźli przy nim puszki z farbami oraz kominiarkę i rękawice ze śladami farby. Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze ujawnili cztery wymalowane sprayem wagony w dwóch pociągach i zabezpieczyli 31 puszek z farbami. Mężczyzna został doprowadzony do lęborskiej komendy, skąd najprawdopodobniej dziś zostanie przewieziony do sądu w celu zastosowania postępowania w trybie przyspieszonym. Policjanci prowadzą obecnie czynności do ustalenia i zatrzymania pozostałych sprawców.

Za umieszczanie napisów bądź rysunków w miejscu do tego nieprzeznaczonym i bez odpowiedniej zgody, grozi kara ograniczenia wolności albo grzywny. Sąd może również orzec przepadek przedmiotów stanowiących przedmiot wykroczenia, nawiązkę w wysokości 1500 zł lub obowiązek przywrócenia do stanu poprzedniego.

binary comment

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię