Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Mikołowa zatrzymali 28-latka, który w swoim pojeździe przewoził tytoń bez polskich znaków akcyzy. W trakcie zatrzymania i późniejszych przeszukań stróże prawa zabezpieczyli łącznie 18 kg tytoniu i 600 sztuk „lewych” papierosów. Straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego wyniosły w tym przypadku ponad 12 tys. złotych. Mężczyźnie grozi grzywna lub do 3 lat więzienia.

Policjanci z Referatu do walki z Przestępczości Gospodarczą mikołowskiej komendy, na podstawie posiadanych informacji, postanowili skontrolować samochód osobowy marki BMW, którym poruszał się 28-letni mieszkaniec Bytomia. W trakcie rozmowy z śledczymi nie przyznał się do przewożenia jakichkolwiek nielegalnych towarów. W pojeździe znaleziono jednak 20 worków z tytoniem oraz 600 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Policjanci w trakcie późniejszych przeszukań zabezpieczyli kolejne 16 worków.

Łącznie „zdjęto” z rynku 18 kilogramów tytoniu i wspomnianą wyżej ilość papierosów. W trakcie przeszukania mieszkania podejrzanego stróże prawa zabezpieczyli gotówkę w kwocie 8,5 tysiąca złotych, która postanowieniem Prokuratury Rejonowej w Mikołowie zaliczona będzie na poczet ewentualnej grzywny.

28-latkowi przedstawiono zarzuty związane z nielegalnym handlem używkami i narażeniem Skarbu Państwa na uszczuplenia podatkowe. Podejrzany przyznał się do winy, odmówił jednak składania wyjaśnień. Wartość uszczuplenia należności skarbowych oszacowano na 12 tys. złotych.

Źródło: śląska policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię