Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Korczowej zatrzymali 30 lipca dwóch imigrantów z Turcji, którzy nielegalnie przekroczyli zieloną granicę polsko-ukraińską. Mężczyźni chcieli dostać się do Niemiec.

Mężczyźni w wieku 33 i 34 lata przylecieli do Kijowa samolotem, stamtąd dostali się pod granicę polską, którą przekroczyli pieszo na wysokości miejscowości Budzyń. Jeden z zatrzymanych próbował ukryć swoją tożsamość, okazując funkcjonariuszom Straży Granicznej fałszywe bułgarskie prawo jazdy, drugi natomiast twierdził, że nie posiada żadnych dokumentów. Funkcjonariusze SG znaleźli jednak oryginalne tureckie paszporty zaszyte w ubraniach imigrantów.

Mężczyźni powiedzieli, że planowali dostać się do Niemiec, gdzie chcieli poszukać pracy.Cudzoziemcy zostali ukarani mandatami karnymi za przekroczenie granicy państwowej wbrew przepisom prawa, ponadto jeden z nich usłyszał zarzut posługiwania się fałszywym dokumentem. Dzisiaj, 31 lipca, w ramach umowy o readmisji mężczyźni zostali przekazani stronie ukraińskiej.

Źródło: Straż Graniczna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię