Funkcjonariusze z Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie zlikwidowali na terenie Wólki Kosowskiej dwa nielegalne kasyna.

W nocy z 7 na 8 czerwca 2017 roku funkcjonariusze Straży Granicznej, ABW i KAS weszli do dwóch lokali, w których ujawnili około 40 urządzeń do gier hazardowych, dwie ruletki wielostanowiskowe oraz stół do gry w kości. Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych.

Ponadto na miejscu funkcjonariusze zastali kilkudziesięciu tzw. graczy, głównie cudzoziemców pochodzenia azjatyckiego. Dwie osoby, prawdopodobnie powiązane z prowadzeniem nielegalnych kasyn, przebywały nielegalnie na terytorium Polski. W ich sprawie został skierowany do sądu wniosek o umieszczenie w jednym ze strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców. Ponadto zabezpieczono podrobione na wzór oryginalnych paszporty, polskie prawa jazdy, egzemplarze „in blanco” świadectw urodzenia, liczną dokumentację finansowo-księgową oraz ok. 54 g metamfetaminy i środki finansowe w gotówce pochodzące z nielegalnych transakcji hazardowych.

Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy w Warszawie wszczął postępowania karno-skarbowe. Przewidywana kara finansowa z tego tytułu może wynieść nawet 4 miliony złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Źródło: Komenda Główna Straży Granicznej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię