Policjanci z ostrowieckiej drogówki zatrzymali 56-letniego mężczyznę, który próbował wręczyć im stuzłotowy banknot. Kierowca chciał w ten sposób uniknąć mandatu za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Za popełnione przestępstwo kierowcy volkswagena grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około godziny 18.30 policjanci z ostrowieckiej drogówki w miejscowości Wólka Bałtowska zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę kierującego volkswagenem. Powodem interwencji była nadmierna prędkość, z jaką poruszało się niemieckie auto.

Miernik prędkości wskazał bowiem, że 56-latek w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 97 km/h. Mieszkaniec województwa lubelskiego w trakcie prowadzonych przez stróżów prawa czynności zaproponował, że „chce się dogadać”. Mężczyzna chciał wręczyć im banknot w kwocie 100 złotych. Mundurowi propozycji nie przyjęli i kolejno poinformowali kierowcę, że wręczenie łapówki jest przestępstwem. 56-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

Za to przestępstwo grozi kara do lat 8 pozbawienia wolności.

Źródło: świętokrzyska policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię