Fot. Straż Graniczna

Funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych z Placówki Straży Granicznej we Wrocławiu-Strachowicach dokonali interwencji i usunęli nieposłusznych pasażerów z pokładów samolotów.

W poniedziałek, 27 marca, funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej we Wrocławiu-Strachowicach otrzymali informację o obywatelu Polskim na pokładzie samolotu przylatującego z Palermo, który nie przestrzegał poleceń załogi i łamał zakaz palenia papierosów elektronicznych, stwarzając zagrożenie dla bezpieczeństwa lotu. Funkcjonariusze SG z Zespołu Interwencji Specjalnych przybyli na miejsce i wraz z nimi podróżny opuścił pokład samolotu. Wobec nerwowego pasażera, funkcjonariusze skorzystali z kajdanek jako środka przymusu bezpośredniego. Po doprowadzeniu do pomieszczeń służbowych SG, Polak został ukarany mandatem karnym w wysokości 200 zł za naruszenie przepisów ustawy prawo lotnicze.

Natomiast w piątek, 24 marca, służba dyżurna Placówki Straży Granicznej we Wrocławiu-Strachowicach otrzymała informację o pasażerze, który nie przestrzegał poleceń kapitana oraz załogi podczas lotu na Cypr. Zachowanie podróżnego stwarzało zagrożenie dla bezpieczeństwa lotu. Funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych weszli na pokład samolotu natychmiast po zgłoszeniu. 33-letni Polak, gdy zobaczył funkcjonariuszy Straży Granicznej, uspokoił się i w ich asyście opuścił pokład. Po doprowadzeniu do pomieszczeń służbowych SG, Polak przyznał się do nieposłuszeństwa wobec kapitana i niepotrzebnej dyskusji z personelem pokładowym. Za naruszenie przepisów ustawy prawo lotnicze został ukarany mandatem w wysokości 100 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię