22-letni mieszkaniec Wałbrzycha wpadł w ręce policjantów pierwszego komisariatu po tym, jak dokonał kradzieży w jednym ze sklepów na Piaskowej Górze. Mężczyzna odpowie teraz przed sądem za popełnienie w ostatnim czasie szeregu tego typu czynów w tym samym miejscu oraz w innej placówce handlowej. Skradzione mienie to kilkadziesiąt butelek z olejem roślinnym oraz elektryczne szczoteczki do zębów.

Młody wałbrzyszanin został zatrzymany bezpośrednio po zgłoszeniu, po krótkim pościgu przeprowadzonym przez policjantów w rejonie ulicy Broniewskiego. Okazało się, że podejrzany ukradł z marketu kilka butelek z olejem roślinnym.

W toku dalszej analizy prowadzonych postępowań funkcjonariusze kryminalni z Wałbrzycha ustalili, że podejrzany tylko od poprzedniego weekendu dokonał kilku takich samych czynów na terenie tej samej placówki handlowej, gdzie straty wyniosły łącznie ponad 700 złotych. Dodatkowo mundurowi udowodnili mężczyźnie, że 26 kwietnia tego roku ukradł z jednego ze sklepów przy ulicy Wieniawskiego cztery elektryczne szczoteczki do zębów o wartości blisko tysiąca złotych.

22-latek podczas czynności procesowych przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Podejrzany stanie teraz przed sądem, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Źródło: dolnośląska policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię