Archiwum

Policjanci z Częstochowy zwalczający przestępczość narkotykową i pseudokibiców zatrzymali dwóch mieszkańców Częstochowy w wieku 24 i 22 lata, którzy przemocą i groźbą pozbawienia życia usiłowali wymusić zwrot wierzytelności. Policjanci znaleźli też przy nich narkotyki. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty i decyzją prokuratora zostali objęci policyjnym dozorem.

Na początku lutego mieszkaniec Częstochowy powiadomił organy ścigania o tym, że został pobity. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że pokrzywdzony umówił się z kilkoma mężczyznami na rozmowę w sprawie zaciągniętego przez niego długu. Po tym, jak odmówił zwrotu należności, tłumacząc się brakiem funduszy, dwóch z mężczyzn pobiło go, uderzając pięściami oraz młotkiem, powodując u niego ogólne obrażenia ciała. Kryminalni zatrzymali do sprawy 2 mieszkańców miasta związanych ze środowiskiem pseudokibiców. Podczas zatrzymania 24-latek i jego 22-letni kolega posiadali też przy sobie narkotyki. Policjanci zabezpieczyli prawie 160 działek dilerskich amfetaminy, prawie 50 gramów marihuany i 18 sztuk tabletek ecstasy.

Decyzją prokuratora sprawcy przestępstwa zostali objęci policyjnym dozorem. Mają również zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonego. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię