Zarzutami kradzieży z włamaniem zakończyły się pierwsze czynności policjantów, którzy prowadzą nietypową sprawę kradzieży samochodu spod Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. Tam 2 mężczyzn ukradło opla corsę, który należał do personelu medycznego szpitala. Jak się okazało, jeden z nich był tam odwiedzić swoją partnerkę, która miała rodzić. Po zatrzymaniu okazało się, że przyszły ojciec był poszukiwany do odbycia kary ponad 4 lat więzienia za wcześniejsze kradzieże.

W miniony piątek zarzuty kradzieży z włamaniem usłyszało 2 mężczyzn, którzy spod Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu ukradli opla corsę, który należał do pracownika szpitala. Obaj przyjechali z Malborka, aby odwiedzić partnerkę jednego z nich, która miała rodzić. Jak wyjaśniali później – z tego oczekiwania na radość, która nie nadchodziła, napili się wódki ale nie mieli jak wrócić do Malborka. Postanowili ukraść zapakowanego przed szpitalem opla corsę. Do auta włamali się 1 sierpnia br. nad ranem. Zerwali przewody stacyjki i próbowali go uruchomić. Auto nie chciało zapalić, więc zaczęli je pchać, a następnie ciągnąć na sznurku.  Silnik zaskoczył na chwilę i zgasł. Pod cmentarzem na Agrykola zapytali nawet kwiaciarkę o najbliższego mechanika, bo jak tłumaczyli – chcieli naprawić samochód.

W tym samym czasie policjanci przyjęli zgłoszenie od pokrzywdzonej, która po nocnym dyżurze zauważyła brak auta na parkingu. Mężczyźni zostali zatrzymani na gorącym uczynku. Każdy z nich miał po blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

27-letni, świeżo upieczony ojciec oraz jego 33-letni kolega, w miniony piątek usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Okazało się, że pierwszy z nich był poszukiwany listem gończym do odbycia kary 4 lat więzienia za wcześniejsze kradzieże. Drugi z mężczyzn był również karany za podobne czyny. Na prośbę 27-latka policjanci ustalili, że został on ojcem zdrowej dziewczynki. Jednak na razie  będzie mógł ją widywać podczas więziennych odwiedzin.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Warmińsko-Mazurska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię