Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu z płockiej komendy zatrzymali mężczyznę, który podrabiał banknoty o nominale 100 zł. 20-latek został już aresztowany, grozi mu kara nawet 25 lat pozbawienia wolności.

Płoccy policjanci prowadząc czynności w sprawie transakcji zakupu, do której użyto fałszywych banknotów o nominale 100 zł ustalili kto wprowadza do obiegu tzw. fałszywki. Osobą, która miała zajmować się tym okazał się 20-letni mieszkaniec gminy Bodzanów w powiecie płockim.

Mężczyzna w minioną w środę, w związku z zupełnie inną sprawą zgłosił się do posterunku Policji. Tam został zatrzymany przez policjantów z Płocka, którzy prowadzili sprawę podrabianych stuzłotówek. W wyniku przeszukania mieszkania policjanci zabezpieczyli 80 fałszywych banknotów o nominale 100 zł. Funkcjonariusze zabezpieczyli również drukarkę i jednostkę centralną komputera. Mężczyzna natomiast został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Wczoraj zatrzymany 20-latek został przesłuchany przez prokuratora. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na skierowanie do sądu wniosku o zastosowanie wobec mężczyzny tymczasowego aresztu. Sąd po zapoznaniu się z materiałem dowodowym przychylił się do wniosku i zastosował wobec zatrzymanego tymczasowy areszt na trzy miesiące.

W kodeksie karnym za fałszowanie i wprowadzanie do obiegu fałszywych pieniędzy przewidziana jest kara do 15 lat pozbawienia wolności lub kara 25 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Mazowiecka Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię