Policjanci z Powiatowej Policji w Krakowie zatrzymali pięciu młodych mężczyzn w wieku od 16 do 20 lat pod zarzutem posiadania narkotyków. Wpadli, bo jeden z nich zaśmiecił miejsce publiczne. Zabezpieczono uprawę konopi, która mogła dostarczyć blisko 200 gramów marihuany. Za posiadanie narkotyków grozi im do 3 lat więzienia.

We wtorek (19 maja br.) w godzinach popołudniowych policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, podczas patrolowania rejonu zalewów w Budzyniu, zauważyli, jak młody mężczyzna wyrzuca śmieci na trawnik. Mundurowi podeszli do niego, aby go wylegitymować i upomnieć za popełnione wykroczenie. Okazał się nim 17-letni mieszkaniec gminy Czernichów. Podejrzenie policjantów wzbudziło jednak zbyt nerwowe zachowanie chłopaka, więc sprawdzili zawartości torby, jaką miał przy sobie.

Okazało się, że powodem niepokoju młodego mężczyzny była marihuana, którą policjanci ujawnili w jego bagażu. Podczas czynności wykonywanych z 17-latkiem do policjantów podeszła czwórka młodych mężczyzn mówiąc, że mają „zostawić w spokoju ich kolegę”. Policjanci wylegitymowali te osoby. Byli to również mieszkańcy gminy Czernichów, w wieku 16, 18,19 i 20 lat. Na miejsce wezwano jeszcze dwie załogi. W pobliżu miejsca, w którym mężczyźni zostawili  swoje rzeczy, policjanci dostrzegli kilka foliowych zawiniątek, wewnątrz których ujawnili marihuanę i haszysz. Wszyscy mężczyźni zostali zatrzymani.

W trakcie czynności jeden z zatrzymanych próbował wrzucić swój telefon do zbiornika wodnego, jednak policjanci mu to uniemożliwili, a smartfon został zabezpieczony.
W trakcie dalszych czynności, w wyniku przeszukania miejsca zamieszkania 18-latka policjanci ujawnili 9 sadzonek konopi w początkowej fazie wzrostowej, których uprawa mogłaby dostarczyć nawet do 200 gramów marihuany. W domu 20-latka policjanci znaleźli z kolei kilkanaście gramów marihuany.

Czterech z mężczyzn usłyszało zarzuty posiadania narkotyków. Dodatkowo 19-latek usłyszał zarzut udzielenia marihuany kolegom. Za posiadanie narkotyków, tak jak za ich udzielanie grozi do 3 lat więzienia. 16-latek również usłyszał zarzuty posiadania narkotyków ale jego sprawą zajmie się sąd rodzinny.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię