Policjanci z komisariatu IV i wydziału kryminalnego rudzkiej komendy zatrzymali dwóch chuliganów w wieku 18 i 19 lat. Rudzianin i mieszkaniec Zabrza w piątek późnym wieczorem dotkliwie pobili przechodnia w dzielnicy Wirek. Pobity 45-latek trafił do szpitala, a zatrzymani pod dozór policji…

Zawiadomieni przez pracowników stacji o leżącym pobitym mężczyźnie policjanci szybko zatrzymali jednego ze sprawców. Drugiemu udało się uciec, lecz po kilkunastu godzinach również wpadł w ręce kryminalnych z rudzkiej komendy. Sprawcy zaczepili idącego na stację 45-letniego rudzianina i bez powodu dotkliwie go pobili. Gdy próbował uciekać, dostał uderzenie w tył głowy, po którym upadł, a chuligani uciekli. Całe zajście nagrane zostało przez kamery monitoringu stacji paliw.

Policjanci, na podstawie nagrania, ustalili rysopisy napastników i rozpoczęli ich poszukiwania. Jednego z nich, uciekającego na ogródki działkowe, zauważyli mundurowi z drogówki. 19-latek szybko wpadł w ręce policjantów z „czwórki”, którzy zorganizowali obławę w okolicy. Drugi ze sprawców – 18-latek – wpadł po kilkunastu godzinach w ręce kryminalnych z rudzkiej komendy. Sprawą i sprawcami zajęli się śledczy z wydziału kryminalnego, którzy doprowadzili obu zatrzymanych do rudzkiej prokuratury. Usłyszeli oni zarzuty pobicia o charakterze chuligańskim, a prokurator zdecydował o oddaniu ich pod dozór policji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię