archiwum

Policjanci z Komisariatu Policji I w Rudzie Śląskiej i kryminalni z rudzkiej komendy zatrzymali 25-letniego mężczyznę, podejrzanego o rozbój i śmiertelne ugodzenie śrubokrętem 53-latka. Śledczy potrzebowali zaledwie jednego dnia, aby ustalić przebieg zdarzenia i zatrzymać podejrzanego. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Do zdarzenia doszło na początku ubiegłego tygodnia. 25-letni rudzianin napadł na 53-letniego bezdomnego i zabrał mu 10 złotych. Gdy ten chciał odzyskać swoje pieniądze, został ugodzony w brzuch śrubokrętem. W ubiegłą środę ciało 53-latka znaleziono na dworcu kolejowym w Rudzie.

Jak wynika z ustaleń policjantów, ranny mężczyzna nie zmarł od razu. Chodził z raną jeszcze kilkanaście godzin. Od samego początku w ustalenie i poszukiwanie sprawców zaangażowano policjantów z Komisariatu Policji I w Rudzie Śląskiej i Wydziału Kryminalnego rudzkiej komendy. Mundurowi zabezpieczyli nagrania z kamer monitoringu, ustalili i przesłuchali świadków i w efekcie zatrzymali sprawcę. Zatrzymany znany jest rudzkim stróżom prawa. W przeszłości był już karany za rozboje i inne przestępstwa. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Prokurator przedstawił mu zarzuty rozboju oraz spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, skutkującego śmiercią. W ubiegłą sobotę decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię