Dzięki szybkiej reakcji i sprawnym działaniom płońskich policjantów ponad 0,5 kg narkotyków nie trafi na lokalny rynek. 28-latkowi, który przewoził syntetyczna heroinę i marihuanę grozi teraz do 12 lat więzienia.

Płońscy kryminalni zajmujący się przestępczością narkotykową ustalili, że jeden z mieszkańców Raciąża – 28-latek kupił znaczną ilość narkotyków, które prawdopodobnie przeznaczone są do wprowadzenia do obrotu na „lokalny rynek”. Mężczyzna miał przewozić narkotyki w nocy osobowym samochodem.

Policjanci szybko podjęli działania, by przechwycić nielegalne substancje. Pojazd został zatrzymany do kontroli przez funkcjonariuszy płońskiej drogówki przy wsparciu kryminalnych w miejscowości Żukowo-Wawrzonki na krajowej 60-ce. Alfą podróżowało 3 mężczyzn, 56, 28 i 18-latek z Raciąża. W czasie przeszukania pojazdu, przy 28-latku policjanci znaleźli dwa kawałki brunatnej substancji zapakowanej w czarną folię i torebkę z suszem roślinnym. Szybko okazało się, że jest to syntetyczna heroina, a susz to marihuana. Zabezpieczone przez policjantów narkotyki ważyły blisko 625 gramów.

Z uwagi na zły stan zdrowia 28-latek nie został zatrzymany w policyjnym areszcie. Niebawem usłyszy zarzut posiadania narkotyków, który po przeprowadzeniu ekspertyzy fizykochemicznej zabezpieczonych przez funkcjonariuszy substancji może być uzupełniony o zarzut wprowadzania środków odurzających do obrotu. Grozi mu w sumie do 12 lat pozbawienia wolności. Płońscy policjanci sprawdzają czy dwaj pozostali mężczyźni mieli związek z przestępstwem.

Źródło: Mazowiecka Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię