Kryminalni z Komedy Powiatowej Policji w Krakowie zabezpieczyli przeszło 7 kilogramów marihuany i 4,5 grama amfetaminy. 31-letni mężczyzna z powiatu olkuskiego wpadł w ręce funkcjonariuszy chwilę po tym, jak odebrał pakunek z narkotykami od 44-letniego mieszkańca gm. Zielonki. Teraz najbliższe trzy miesiące obaj spędzą za kratami. Grozi im nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie skutecznie zwalczają narkotykowy biznes. Jedna z ostatnich  realizacji miała miejsce w ubiegłą środę /4 lipca/.

Tego dnia,  na jednym z parkingów supermarketu w gm. Wielka Wieś policjanci zauważyli znanego im 31-letniego mieszkańca powiatu olkuskiego oraz 44-letniego mieszkańca gm. Zielonki, którzy wg posiadanych przez nich informacji trudnią się handlem narkotykami. Po krótkiej obserwacji policjanci zauważyli, jak 44-latek przekazuje wielkie kartonowe pudło 31-latkowi, a ten z kolei chowa je do samochodu, którym następnie odjeżdża. Policjanci ruszyli za tym pojazdem. Mężczyzna dojechał w rejon garaży osiedlowych w powiecie olkuskim i w jednym z nich umieścił przewożone pudło kartonowe. Wówczas kryminalni przystąpili do działań. Podejrzenia policjantów okazały się słuszne. Pudło było wypełnione marihuaną, zapakowaną w kilkanaście worków foliowych. Policjanci starannie przeszukali garaż ujawniając kolejne partie narkotyków. Część z nich była ukryta w kanale samochodowym przykrytym deskami. Łącznie kryminalni znaleźli i zabezpieczyli przeszło 7 kilogramów marihuany oraz wagę elektroniczną służącą do ważenia narkotyków. Ponadto pojeździe, którym mężczyzna się poruszał znaleziono dwa woreczki strunowe z zawartością amfetaminy o łącznej wadze ponad 4,5 gramów, ukryte w podłokietniku. Mężczyzna został zatrzymany. Chwilę po tym, w ręce funkcjonariuszy wpadł jego 44-letni kolega.

6 lipca usłyszeli zarzuty uczestnictwa w obrocie znaczną ilością środków odurzających w postaci marihuany /art. 56 ust. 3 UoPN/. 31-latek dodatkowo usłyszał zarzut za posiadanie amfetaminy /art.62 ust. 1 UoPN/. Tego samego dnia sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy. Za handel znaczną ilością narkotyków grozi im do 12 lat więzienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię