„Ktoś napadł na sklep, kilka minut temu. Było dwóch mężczyzn, szybko uciekli, sprzedawczyni bardzo płacze nie może rozmawiać, zabrali jej telefon i pieniądze” – to cytat z zarejestrowanego w policyjnym systemie zgłoszenia o rozboju, do którego doszło w jednym ze sklepów na terenie Giżycka (warmińsko-mazurskie). Po zdarzeniu napastnicy oddalili się z łupem. Policjanci jeszcze tego samego dnia zatrzymali jednego napastnika, a zatrzymanie drugiego było kwestią czasu. Został zatrzymany następnego dnia. Sąd zastosował wobec obu tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

We wtorek, 21 marca 2023 roku, około godziny 20:00, doszło do napadu na sklep w Giżycku. Dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu, w wyniku którego dwóch mężczyzn szybko uciekło, a sprzedawczyni, która płakała została okradziona z telefonu i pieniędzy. Policjanci natychmiast udali się na miejsce.

Wstępne informacje zebrane przez śledczych pozwoliły na szybkie ustalenie i zatrzymanie pierwszego napastnika, 19-letniego mieszkańca Giżycka, tego samego dnia. Przy nim znaleziono skradzione pieniądze i telefon. Funkcjonariusze kontynuowali czynności mające na celu ustalenie tożsamości drugiego napastnika, którego zatrzymanie było tylko kwestią czasu.

22 marca 2023 roku, w godzinach porannych, policjanci zatrzymali drugiego z mężczyzn. Materiał dowodowy wskazywał, że napastnicy mieli dobrze zaplanowany napad, podczas którego jeden z nich odgrywał rolę kupującego, a drugi wtargnął za ladę, powalając ekspedientkę na podłogę i grożąc jej śmiercią. Po zabraniu pieniędzy z sejfu i kasy, uciekając, zrabowali jeszcze kilkanaście paczek papierosów i telefon komórkowy.

Po zebraniu materiału dowodowego, 19-latek i jego 25-letni wspólnik zostali oskarżeni o rozbój. Obaj przyznali się do zarzucanych im czynów. W przeszłości już wcześniej dopuszczali się przestępstw przeciwko życiu, zdrowiu oraz mieniu. Sąd w Giżycku zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię