Policjanci z Będzina po raz kolejny dokonali zatrzymania sprawców przestępstwa. W czwartek będzińscy mundurowi zatrzymali trzech mężczyzn. Dwóch z nich to sprawcy, którzy dokonali rozboju na 29-latku oraz…sam 29-latek, który jak się okazało, ma do odsiadki ponad 9 miesięcy. Za popełnione przestępstwo rozboju grozi im do 12 lat więzienia.

W Będzinie doszło do kolejnego rozboju na klatce budynku mieszkalnego znajdującego się w okolicy centrum miasta. Około godziny 13:00 dwóch mężczyzn, którzy byli pod wpływem alkoholu na klatce schodowej zaatakowali 29-letniego mieszkańca Będzina. Sprawcy zaczęli kopać, uderzać i dusić mężczyznę, by wreszcie zabrać należący do niego telefon. Kiedy osiągnęli swój cel szybko udali się w ucieczkę. Poszkodowany poszukał sprawiedliwości i szybko zgłosił sprawę na policję.

Przekazany rysopis mężczyzn ekspresowo trafił w ręce stróżów prawa, którzy namierzyli sprawców przestępstwa i dokonali ich zatrzymania. W toku prowadzonych czynności będzińscy mundurowi ustalili, że sprawiedliwość dosięgnie również zgłaszającego, który chyba zapomniał, że ma przed sobą ponad 9 miesięcy do spędzenia za kratami.

O dalszym losie sprawców rozboju zadecyduje prokurator i sąd. Za popełnione przestępstwo grozi im nawet 12 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię