Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Ćmielowie w bezpośrednim pościgu zatrzymali 26-letniego mężczyznę podejrzanego o dokonanie rozboju na 63-latce. Łupem agresora padły pieniądze w kwocie 10 złotych. Wczoraj Sąd Rejonowy w Opatowie zostawał wobec napastnika środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Zatrzymanemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

W miniony wtorek po godzinie 14.00 do Komisariatu Policji w Ćmielowie zgłosiła się 63-letnia kobieta. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że kilka minut wcześniej, kiedy znajdowała się na przystanku autobusowym podszedł do niej znany jej 26-latek. Mężczyzna popchnął ją i przewrócił na ławkę, następnie grożąc pozbawieniem życia zażądał wydania pieniędzy w kwocie 20 złotych. Kobieta obawiając się napastnika wydała mu pieniądze w kwocie 10 złotych, które posiadała przy sobie. Po uzyskaniu tych informacji policjanci z miejscowego komisariatu natychmiast rozpoczęli poszukiwania.

Po kilku minutach, w pościgu zatrzymali oni sprawcę tego przestępstwa, który następnie trafił do policyjnej celi. W chwili zdarzenia był nietrzeźwy. Miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Wczoraj na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Opatowie za dokonanie rozboju zostawał wobec 26-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Teraz za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię