Policjanci z KMP w Szczecinie wspólnie z kolegami z KP Szczecin Nad Odrą ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za napady na osoby dostarczające pizze. Napastnicy odpowiadają za zbrodnie ponieważ do rozbojów używali noża. Funkcjonariusze znaleźli nóż kominiarki, a także odzyskali część pieniędzy i wartościowy telefon komórkowy.

W miniony weekend w ciągu dwóch dni doszło do dwóch  napadów na osobach dostarczających pizzę. Zamaskowani kominiarkami sprawcy grożąc użyciem noża oraz pozbawianiem życia okradli dwóch dostawców pizzy  z pieniędzy oraz telefonów komórkowych.

Do zdarzeń doszło w nocy, po godz. 22:00 na Pomorzanach oraz Os. Książąt Pomorskich. Pokrzywdzeni nie znali sprawców, a miejsca, gdzie doszło do  napadów nie były objęte monitoringiem. W związku z tym, ze sprawcy byli zamaskowani nie można było sporządzić szczegółowych rysopisów.

Mimo tak małej ilości danych policjanci już na drugi dzień od ponownego zdarzenia, namierzyli i zatrzymali sprawców. Napastnikami okazali się dwaj młodzi mieszkańcy Szczecina w wieku 22 i 21-lat.  Obaj usłyszeli zarzuty za rozboje z użyciem niebezpiecznego narzędzia, co traktowane jest jako zbrodnia zagrożona karą od 3 do 12 lat pozbawienia wolności.

W mieszkaniach sprawców przeprowadzone zostały przeszukania, w których policjanci zabezpieczyli nóż, kominiarki, a także część skradzionych pieniędzy i wartościowy telefon komórkowy.

Śledczy zajmujący się sprawą wystąpili z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu. Sąd po rozpatrzeniu wniosku zastosował wobec sprawców trzy miesiące aresztu.

Źródło: zachodniopomorska policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię