W piątek około godz. 10, do placówki bankowej koło Nowego Kleparza w Krakowie wszedł mężczyzna, który miał czapkę z daszkiem nasunięta poniżej czoła, okulary przeciwsłoneczne oraz  sztuczne wąsy. Mężczyzna wyciągnął z kieszeni przedmiot przypominający z wyglądu broń, którym sterroryzował pracownika banku  i zażądał  wydania pieniędzy. 

W tym czasie jedna z klientek wpłacała do kasy pewną kwotę pieniędzy. Sprawca zgarnął część banknotów, wrzucił je do plecaka i wybiegł na zewnątrz. W pogoń za nim ruszyli pracownicy banku, którym w sukurs przyszli  przypadkowi przechodnie. Mężczyzna został ujęty kilkaset metrów dalej i przekazany policjantom, którzy powiadomieni o zdarzeniu błyskawicznie przyjechali na miejsce.

Zatrzymanym jest 50-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania. W najbliższym czasie będą wykonywane z nim czynności procesowe. Na miejscu przeprowadzono policyjne oględziny. Funkcjonariusze będą  m.in.zabezpieczać zapis monitoringu oraz przesłuchiwać osoby, które widziały zdarzenie. Sprawcy zostanie najprawdopodobniej postawiony zarzut dokonania rozboju ( art.280 par.1 KK ).

Podziękowania  za  obywatelską postawę  i zachowanie  godne  naśladowania kierujemy do wszystkich osób, które przyczyniły się do zatrzymania sprawcy tego napadu.

Źródło: Małopolska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię