Mokotowscy policjanci w bezpośrednim pościgu zatrzymali 42-letniego Gruzina i o dwa lata młodszego obywatela Ukrainy, którzy są podejrzani o wczorajszy rozbój.

Z ustaleń policjantów wynika, że przy jednym z centrów handlowych napadli na mężczyznę przenoszącego w plecaku kilkaset tysięcy złotych. Uciekających mężczyzn zauważyli dzielnicowi, którzy jednocześnie usłyszeli wołanie o pomoc. Natychmiast rzucili się w pościg za sprawcami. Do pościgu dołączyli powiadomieni o zdarzeniu inni policjanci. Koordynacja działań i blokada ulic doprowadziły do zatrzymania podejrzanych i odzyskania skradzionych pieniędzy. Zatrzymanym mężczyznom grozić może kara do 12 lat więzienia.

Sceny jak z sensacyjnego filmu rozegrały się wczoraj o 17. 50 w rejonie jednego z centrów handlowych Mokotowa. Wówczas to,  trzej mężczyźni ubrani w kamizelki odblaskowe udawali, że wykonują prace remontowe. Nic nie podejrzewający 59-latek, przechodzący w pobliżu, nagle został przez nich napadnięty. Napastnicy obezwładnili go przy użyciu gazu łzawiącego i wyrwali mu plecak z zwartością kilkuset tysięcy złotych.

Następnie sprawcy pobiegli do zaparkowanego w pobliżu czarnego audi, gdzie czekał na nich kierowca  i odjechali. Mężczyzn zauważyli dzielnicowi, którzy pełnili obowiązki służbowe w tym rejonie. Jednocześnie  usłyszeli wołanie o pomoc. Natychmiast podjęli dynamiczny pościg za podejrzanymi, oddalającymi się z miejsca rozboju czarnym audi, w między czasie powiadamiając innych policjantów. Ścigani mężczyźni, naruszając wszelkie zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego, uciekali ulicami Mokotowa.

Powiadomieni policjanci natychmiast włączyli się w działania pościgowe i blokadowe, odcinając drogę ucieczki. Sprawcy próbowali jeszcze ominąć blokadę, zjeżdżając na pobocze i taranując kilka zaparkowanych tam samochodów. Uszkodzone audi napastnicy porzucili i zaczęli uciekać pieszo. Policjanci natychmiast ruszyli za nimi i po kilkuset metrach zatrzymali 42–letniego obywatela Gruzji i 40-letniego obywatela Ukrainy oraz zabezpieczyli skradziony plecak z pieniędzmi. Obaj mężczyźni trafili do policyjnych cel.

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Zabezpieczony został monitoring z centrum handlowego, przesłuchiwani są świadkowie. Śledczy ustalają dwóch pozostałych uczestników napadu, których zatrzymanie jest tylko kwestią czasu.

Źródło: Komenda Stołeczna Policji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię