Ponad dwa i pół kilograma amfetaminy o czarnorynkowej wartości co najmniej 80.000 zł. przejęli kępińscy kryminalni. Na gorącym uczynku zatrzymano dwóch mieszkańców powiatu, który na terenie jednej z posesji w gm. Baranów prowadzili produkcję narkotyków.

Policjanci Zespołu do walki z przestępczością narkotykową, Komendy Powiatowej Policji w Kępnie, uzyskali informację, z której wynikało, iż na terenie jednej z posesji w gminie Baranów może być prowadzona produkcja amfetaminy. Pracujący przy tej sprawie funkcjonariusze prowadzili w tej sprawie kilkudniowe intensywne czynności operacyjne, które ostatecznie potwierdziły ich wstępne ustalenia.

W dniu 20 października, w godzinach wieczornych policjanci weszli na teren wspomnianej posesji i zatrzymali 31-letniego mieszkańca gminy Baranów. W pomieszczeniu, gdzie przebywał znaleziono blisko 840 gram amfetaminy oraz półprodukty służące do jej produkcji. Niemal w tym samym czasie, kolejna grupa policjantów, w na jednej z ulicy w Baranowie, zatrzymała drugiego ze sprawców– 29-letniego mieszkańca Baranowa. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony działaniem i ustaleniami policjantów, którzy w jego samochodzie odnaleźli blisko 100 gram amfetaminy.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. W toku prowadzonych czynności procesowych policjanci ustalili, że zatrzymani ukryli kolejną dużą partię narkotyków w jeszcze jednym miejscu. W wyniku przeszukania odnaleziono ponad 1700 gram amfetaminy w postaci proszkowej oraz blisko pół litra tzw. „płynnej amfetaminy”, z której można wyprodukować co najmniej 600 gram wysokiej jakości narkotyku w postaci proszkowej.

W wyniku przeprowadzonej realizacji zgromadzono bogaty materiał dowodowy. W dniu 23 października Prokurator Rejonowy w Kępnie skierował wniosek do Sądu o zastosowanie wobec zatrzymanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i aresztował ich na okres 3 miesięcy. Sprawa bez wątpienia ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię