Policjanci z Dzierżoniowa wraz z funkcjonariuszami zwalczającymi przestępczość narkotykową z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, zlikwidowali ogromną plantację konopi, którą w wynajmowanym w powiecie dzierżoniowskim domu założył mieszkaniec Legnicy. Dzięki wspólnej akcji, policjanci zabezpieczyli 250 krzaków konopi, prawie 22 kilogramy marihuany, a także sprzęt służący do nielegalnej uprawy roślin. Sąd wobec podejrzanego w tej sprawie zastosował areszt na okres 3 miesięcy.  

Zatrzymanie podejrzanego w tej sprawie to efekt wspólnych działań funkcjonariuszy z dzierżoniowskiej komendy oraz zajmujących się przestępczością narkotykową z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Prowadzoną na szeroką skalę plantację marihuany zlikwidowano pod koniec lipca br., w jednym z domów wynajmowanych na terenie powiatu dzierżoniowskiego.

Na terenie posesji zorganizowana była profesjonalna plantacja. W budynku mieszkalnym urządzona była suszarnia, gdzie policjanci zabezpieczyli susz marihuany w ilości ponad 21 kilogramów. Na terenie ogródka wśród drzew i krzewów ujawniono 250 krzaków konopi. Podejrzanym w tej sprawie okazał się 62-letni mieszkaniec Legnicy.

Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to ponad milion złotych. Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcy aresztu. Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym ustalają źródło pochodzenia zabezpieczonych środków odurzających, ich przeznaczenie oraz skalę procederu.

Źródło: Dolnośląska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię