Policjanci z Komisariatu Policji na Północy zatrzymali trzy osoby, za przestępstwo dokonane przeciwko wolności człowieka. Sprawcy próbowali zmusić mężczyznę do określonego zachowania – przekazania im kilkudziesięciu tysięcy złotych. Teraz odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem.

27 października br. policjanci z Komisariatu Policji Poznań – Północ otrzymali zgłoszenie od mężczyzny, który jak oświadczył mundurowym był szantażowany.

Sprawcy, którzy kontaktowali się z pokrzywdzonym próbowali zmusić go do przekazania im kilkudziesięciu tysięcy złotych. Przedmiotem wywierania wpływu i nacisku na mężczyznę miało być nagranie. Wcześniej spotkał się on z kobietą, a ich relacja została uwieczniona na nagraniu wideo. W zamian za nieudostępnienie filmu, sprawcy żądali dużej sumy pieniędzy.

Policjanci słysząc to natychmiast zaangażowali się w sprawę. Na podstawie pracy operacyjnej ustalili dwóch mężczyzn i kobietę, którzy byli zamieszani w to przestępstwo. Cała trójka została zatrzymana jeszcze tego samego dnia na jednym z parkingów w podpoznańskim Borówcu.

Wszyscy usłyszeli zarzuty zmuszenia mężczyzny do określonego zachowania, a 20-latce dodatkowo postawiono zarzut używania gróźb celem wywierania wpływu na zgłaszającego.
Decyzją prokuratora podejrzani otrzymali dozór policyjny, zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonego. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię