Prokuratura Rejonowa Łódź-Śródmieście przedstawiła 65-letniemu obywatelowi Litwy zarzut dotyczący usiłowania pozbawienia wolności 6-letniej dziewczynki. Grozi mu kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 5. Po przesłuchaniu prokurator podejmie decyzję co do środków zapobiegawczych, w tym co do ewentualnego wniosku o tymczasowe aresztowanie.

Do zdarzenia doszło 31 stycznia b.r. na dworcu PKS Łódź-Fabryczna, około godziny 11. 6-letnia dziewczyna i jej matka, zamieszkałe poza Łodzią, zamierzały pojechać stamtąd do domu. Uwagę obecnych tam osób zwrócił starszy mężczyzna, który obserwował kobietę z dzieckiem, zaczepiał także jej córkę. W pewnym momencie kobieta oddaliła się na chwilę, pozostawiając dziewczynkę na ławce. Poszła w kierunku rozkładu jazdy, aby sprawdzić możliwe połączenia. Wówczas obserwujący dziecko mężczyzna podszedł do niego, chwycił je za rękę i energicznie próbował się z nim oddalić, to zaczęło krzyczeć, wówczas matka pobiegła w stronę mężczyzny. Dziewczynka zdołała się wyrwać i do niej podbiec.

Zdarzenie zarejestrowane zostało przez kamery monitoringu. Funkcjonariusze policji zdołali ustalić tożsamość napastnika. Na polecenie prokuratora został on zatrzymany, dzisiaj w Prokuraturze Łódź-Śródmieście przedstawiono mu zarzuty.  Na obecnym etapie nie są znane motywy działania 65-latka. Niewątpliwie przed spotkaniem na dworcu nie znał wcześniej kobiety i jej córki.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Łodzi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię