archiwum

Pojazd odzyskany, sprawca zatrzymany – to najlepszy przykład na to, że praca wykonywana z pasją i zaangażowaniem daje efekty. Doświadczenie w mundurze, niezliczona ilość godzin za kierownicą i intuicja to te czynniki, które bezapelacyjnie są składowymi tego sukcesu. Pościg prowadzony za kradzionym samochodem marki Audi A4, następnie kontynuacja tej ucieczki pieszo przez las, po drodze utrudnianie pościgu przez drugi pojazd… brzmi jak scenariusz filmu sensacyjnego? To nie film, a opis jednego z wielu takich dni pracy sulęcińskich funkcjonariuszy.

W piątek (17 listopada)  policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP Sulęcin patrolowali drogę K-22. O godzinie 19:20 na stacji paliw w miejscowości Krzeszyce ich uwagę zwróciły dwa stojące obok siebie pojazdy. VW Passat na polskich numerach rejestracyjnych oraz audi A4 o niemieckich tablicach. Na widok  oznakowanego radiowozu, kierujący audi dynamicznie ruszył. Wyjechał ze stacji i pojechał w kierunku Skwierzyny. Mundurowi natychmiast udali się za pojazdem. Mimo użycia sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca nie zamierzał zatrzymać się do kontroli. To tylko potwierdziło wcześniejsze przypuszczenia policjantów, iż ścigane auto najprawdopodobniej pochodzić może z kradzieży na terenie Niemiec.

Podczas pościgu opisany wcześniej VW passat zaczął wyprzedzać radiowóz, łamiąc przy tym szereg przepisów drogowych. Starał się odwrócić uwagę policjantów od uciekającego audi. Wieloletnie doświadczenie oraz dynamika prowadzonego pościgu zmusiły uciekającego do zatrzymania pojazdu w rejonie skrzyżowania krajówki z drogą W-136. Następnie kierowca audi A4 zaczął uciekać pieszo w kierunku lasu. Ucieczka ta nie trwała długo. Po przebiegnięciu kilkunastu metrów funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę.  Okazał się nim 30-letni mieszkaniec województwa pomorskiego. Podczas zatrzymania mundurowi zauważyli u kierującego symptomy, które mogły świadczyć o tym, iż znajduje się on pod wpływem środków odurzających. Także tym razem policyjny intuicja nie zawiodła. Tester wykazał wynik pozytywny. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Za dokonanie szeregu  przestępstw, w tym z art. 178a § 1 k.k. (kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środka odurzającego), 244 § 1 k.k. (kierowanie pojazdem mechanicznym mimo orzeczonego zakazu), 178 b k.k. (niezatrzymanie do kontroli drogowej) oraz 291 § 1 (paserstwo), mężczyźnie może grozić kara wieloletniego pozbawienia wolności.

Odzyskanie skradzionego samochodu oraz zatrzymanie  30-latka to kolejny dowód na skuteczności sulęcińskiej drogówki, jak również swoisty sygnał  i  przestroga dla tych, którzy dokonują kradzieży pojazdów. Przestępcy nie mogą czuć się nieuchwytni i bezkarni.

Źródło: KPP Sulęcin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię