archiwum

Pewien 22-letni mieszkaniec woj. mazowieckiego poruszał się BMW przez Wielbark, gdy do kontroli drogowej zatrzymali go szczycieńscy kryminalni. Wydawało się, że młody kierowca nie ma nic na sumieniu, gdyż jako jedyny spośród trzech innych podróżujących „beemką”, był trzeźwy. Zachowanie 22-latka wzbudziło jednak podejrzenie w mundurowych, którzy przebadali mężczyznę na zawartość w organizmie ewentualnych środków zabronionych. Metaamfetamina, taki był wynik testu. Młody kierowca na razie tylko stracił uprawnienia, może jednak grozić mu do 2 lat pozbawienia wolności.

W nocy z piątku na sobotę (20/21.11.2020r.) parę minut przed godzina 01:00  szczycieńscy kryminalni na ulicy Nowowiejskiego w miejscowości Wielbark, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę pojazdu marki BMW. Za kierownicą siedział 22-letni mieszkaniec woj. mazowieckiego. W pojeździe znajdowali się również pasażerowie. Rówieśnik, a zarazem sąsiad kierowcy oraz dwie 20-letnie mieszkanki gminy Wielbark.

W trakcie podjętych przez mundurowych czynności, uwagę policjantów w sposób szczególny zwrócił młody kierowca, który unikał z nimi kontaktu wzrokowego. Mężczyzna zachowywał się nerwowo, jakby coś „kręcił”. Policjanci przebadali go na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że był trzeźwy. Jednak kryminalni nie dali się zbić z tropu. Kierujący BMW został poddany również badaniu na zawartość w organizmie ewentualnych środków odurzających bądź substancji psychotropowych. Badanie to wykazało, że był pod działaniem metaamfetaminy.

22-latek został zatrzymany i przewieziony do komendy. W trakcie przesłuchania przyznał się do tego, iż zażywał narkotyki, którymi „poczęstował” go kolega. Funkcjonariusze ustalili również, że pojazd, którym się poruszał należy do jego mamy. Żaden z pasażerów nie był w stanie zaopiekować się „beemką”, gdyż wszyscy byli nietrzeźwi. Policjanci przekazali pojazd innej osobie wskazanej przez właścicielkę. Policjanci zatrzymali 22-latkowi tylko prawo jazdy i skierowali jego wyniki na szczegółowe badania. Analiza wykaże czy zażył on narkotyki dzień wcześniej czy tuż przed tym jak wsiadł za kierownicę auta. Jeżeli potwierdzi się ta druga wersja to zgodnie z art. 178a Kodeksu karnego, mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię