W piątkowy wieczór dwóch kierowców po kłótni postanowiło swoją złość rozładować na drodze. Do tej szaleńczej jazdy dołączył syn jednego z nich. Policjanci całej trojce zatrzymali uprawnienie do kierowania. Ponadto okazało się, że jeden z nich jest w stanie nietrzeźwości, a drugi pod wpływem narkotyków. Prokurator wobec 27-latka zastosował dozór policji.

W piątek 18 czerwca 2021 roku legnicka drogówka została poinformowana o zdarzeniu drogowym przy ulicy Iwaszkiewicza w Legnicy. Funkcjonariusze udali się na miejsce, gdzie ustalili, że do pierwszego kontaktu pojazdów doszło we wsi Piotrówek. Tam przed sklepem dwóch kierujących pokłóciło się. Jeden z nich pojazdem marki Toyota Hilux wykonał manewr cofania i celowo uderzył w stojący za nim VW Touran, po czym odjechał w kierunku Legnicy. Mężczyzna natychmiast udał się za nim informując o zdarzeniu swojego syna. W Grzybianach kierowca Toyoty poruszał się niewłaściwą stroną drogi, gdy syn kierującego swoim autem zrównał się z nim, wówczas mężczyzna nagle zmienił pas ruchu próbując zepchnąć go z drogi. Następnie kierowca VW Touran widząc cała sytuację zajechał drogę Toyocie, która uderzyła go w prawy bok. Po chwili kierujący Toyotą wykonał manewr cofania i uderzył w stojący za nim VW Passat i odjechał. W Ziemnicach kierujący pasatem próbował z prawej strony wyprzedzić jadącą środkiem drogi toyotę, którego kierujący celowo zepchnął go z drogi. W wyniku czego doszło do uszkodzenia skrzynek pocztowych znajdujących się na poboczu.

Szaleńcza jazda po chwili przeniosła się do Legnicy, gdzie na ulicy Iwaszkiewicza, kierujący pojazdem marki VW Passat po raz kolejny usiłował wyprzedzić Toyotę z prawej strony, aby zatrzymać kierującego. W wyniku czego doszło do kolejnego zderzenia pojazdów. Policjanci przebadali wszystkich kierujących na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że jeden z nich 22-latek, kierujący VW Passatem znajduje się w stanie nietrzeźwości. Kierującemu toyotą przeprowadzono badanie na zawartość środków odurzających z wynikiem pozytywnym.

Wszystkim trzem mężczyznom zatrzymano uprawnienia do kierowania. 22 i 37 latek zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają całe zdarzenia. 27-latek jest podejrzany o sprowadzanie bezpośredniego niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Prokurator Rejonowy w Legnicy zastosował wobec niego dozór policji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię